Masaż twarzy ujędrnia i uelastycznia on skórę, skutecznie rozszerza naczynka krwionośne, a zarazem gwarantuje odprężenie. Odpowiednie uciskanie sprzyja usuwaniu zrogowaciałego naskórka, co pozwala skórze lepiej oddychać, a kosmetykom szybko się wchłaniać. Regularny masaż twarzy pozwala zachować młodszy wygląd twarzy, stanowi doskonały sposób na walkę z pierwszymi zmarszczkami.
Walka ze starzeniem się i zmarszczkami w SPA
Jak działa masaż twarzy?
Skóra twarzy jest silnie ukrwiona, znajdują się na niej również połączenia nerwowe. To sprawia, że masaż wpływa na układ krążeniowy , limfatyczny, nerwowy oraz hormonalny. Oddziałuje on nie tylko na skórę, ale także na mięśnie twarzy. Skóra nabiera różowego odcienia, ponieważ naczynka krwionośne rozszerzają się. Lepszy przepływ krwi gwarantuje dotlenienie skóry, jej pobudzenie do naturalnej regeneracji, uelastycznienie i wzmocnienie. To sprawia, że dotychczasowe zmarszczki wyraźnie się wygładzają, a proces powstawania nowych jest wolniejszy. Masaż kosmetyczny stanowi doskonałe uzupełnienie pielęgnacji twarzy.
Na czym polega profesjonalny masaż twarzy?
Gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne oferują profesjonalny masaż twarzy jako jedną z metod walki ze starzeniem się i zmarszczkami oraz technikę wspierającą inne zabiegi (po masażu kosmetyki szybciej i lepiej się wchłaniają, a ich czynniki aktywne błyskawicznie zaczynają działać na skórę).
Profesjonalne salony wykonują między innymi:
- masaż liftingujący – jego celem jest wygładzenie skóry, skorygowanie owalu twarzy, który zmienia się wraz z wiekiem i napięcie skóry. Regularnie wykonywany masaż liftingujący twarzy to idealny sposób, aby zapobiec starzeniu się i spłycić pierwsze zmarszczki,
- chiromasaż – pozwala zredukować zmarszczki mimiczne, które są efektem ruchów twarzy (powstają wokół oczu i ust). Masaż ten wykorzystuje specjalne techniki masażu strukturalno-miorelaksacyjnego,
- japoński masaż twarzy – ta technika masażu nazywana nieinwazyjnym liftingiem. Masaż japoński to dobry sposób na odmłodzenie twarzy i zapobieganie tworzeniu się zmarszczek. Stanowi on również idealną formę relaksu (płynne ruchy gwarantują poprawę samopoczucia i relaks, który pozwala pozbyć się stresu),
- przeciwzmarszczkowy masaż twarzy – jest to technika, która wykorzystuje specjalny układ ucisku i ruchów pozwalających poprawić ukrwienie twarzy. Naczynka rozszerzają się, krew jest szybciej pompowana. Z czasem skóra wygładza się, staje się promienna i młodzieńcza.
W salonach kosmetycznych wykonywany jest również witaminowy masaż twarzy. Jest to zabieg, który łączy masaż z intensywnym nawilżeniem skóry, jej regeneracją i pobudzeniem. Jest to zabieg dedykowany dla osób borykających się z problemem zniszczonej, poszarzałej skóry, na której wyraźnie widoczne są efekty starzenia się.
Przeciwwskazania do masażu twarzy
Masażu twarzy nie powinno się wykonywać przy trądziku, opryszczce oraz w stanach zapalnych jamy ustnej.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są także:
- zakrzepica żył,
- gorączka,
- powiększone węzły chłonne,
- wysokie ciśnienie,
- miażdżyca,
- choroby nowotworowe.
Cellulit i jego wróg – masaż limfatyczny
Cellulit na udach czy brzuchu to prawdziwa zmora wielu pań. Taka skóra prezentuje się nieestetycznie, a pozbycie się problemu wymaga dużej cierpliwości. Wśród licznych zabiegów dużym, zainteresowaniem cieszy się masaż limfatyczny, który jest naturalnym wrogiem cellulitu.
Skąd się bierze cellulit?
Cellulit zwykle pojawia się na udach, brzuchu oraz piersiach. Grudki na skórze przypominają owoc pomarańczy, dlatego cellulit zyskał miano „pomarańczowej skórki”. Najczęściej tworzy się on u pań z wyraźną nadwagą oraz kobiet, które mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała.
Przy cellulicie na skórze widoczne są grudki – są to komórki tłuszczowe (adypocyty). Powiększające się komórki tłuszczowe uciskają otaczające je naczynka limfatyczne i krwionośne. To pogarsza krążenie krwi, spawalnia przemianę materii w komórkach i obniża przyswajanie tlenu. W efekcie woda i resztki toksyn zalegają w tkankach.
Do przyczyn powstawania cellulitu zalicza się:
- siedzący tryb życia,
- brak ruchu,
- nikotynę,
- dietę bogatą w sól i cukry proste,
- zbyt obcisłe ubrania,
- problemy krążeniowe.
Warto wiedzieć, że skrzywienie kręgosłupa niekorzystnie wpływa na proces krążenia w nogach, dlatego również może stać się bezpośrednią przyczyną powstania cellulitu.
Masaż limfatyczny na cellulit
Jednym z zabiegów na cellulit jest drenaż limfatyczny. Jest to masaż, który wykonuje się ręcznie lub specjalnym urządzeniem. Drenaż pozwala przepchnąć chłonkę w stronę węzłów chłonnych. W ten sposób tłuszcz trafia do układu limfatycznego, toksyny są powoli usuwane z organizmu, a do naczynek napływa świeża krew tętnicza. Ma to duży wpływ na powolną redukcję cellulitu.
Stosowanie masażu limfatycznego warto połączyć z kosmetykami antycellulitowymi, prawidłową dietą antycellulitową (ograniczenie soli, cukru i tłuszczów) oraz aktywnością fizyczną.
Jak dokładnie działa drenaż limfatyczny?
Masaż limfatyczny doskonale pobudza proces krążenia krwi i limfy. Ucisk powoduje stymulację właściwych punktów na ciele. W efekcie komórki zaczynają prawidłowo funkcjonować, a metabolizm tkanki tłuszczowej zaczyna prawidłowo działać. Poprawie ulega również przemiana w mięśniach i partiach podskórnych. Warto podkreślić, że drenaż limfatyczny nie tylko pozwala zredukować cellulit, ale i oczyszcza organizm z toksyn, ujędrnia i uelastycznia skórę oraz poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego.